KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003249
nr 1400 3249
David Parsén
(1896-1977), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 62. Olja på duk, 37x46cm, yttermått inklusive ram: 43x51cm
David Parsén, svensk målare född 1896, död 1977.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 31 maj 2021
kl 18:29:45
250 kr
350 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr (Budbetjänt)